rustlers cufl matchday five results

24 November 2017

All of the results from Matchday Five of the RUSTLERS Colleges and Universities Football League fixtures

Men's Premier Division North
Maynooth University 3 (Conor Delahunty, Dylan Kavanagh, Cillian Duffy) Dublin City University 0
Dublin IT 0 University College Dublin 5 (Georgie Kelly 2, Gareth Coughlan 2, Daire O'Connor)

Men's Premier Division South
Athlone IT 1 (Cein McMonagle) IT Carlow 2 (Jonny Bonner, Shane Barnes)
University College Cork 1 (David Dalton) University of Limerick 0
Colaiste Stiofain Naofa 5 (Damir Busic 2, Cal Sheehy, Shane Nagle, Niall Kennedy) Waterford IT 2 (Dylan Hersee, Cian Flanagan)

Men's Division One North
IT Tallaght 5 (Jordan Ojo 3, Tobi Afolobi 2) Maynooth University 'B' 2 (Joe McIntyre, Colly May)
IT Sligo 6 (Gary Higgins 2, Ryan O'Reilly, Mikey Guilfoyle, Darren Somers, OG) Letterkenny IT 2 (Dean Larkin, Codey Brogan)
IT Blanchardstown 4 (Michael Scott 3, Tommy Martin) Dundalk IT 1 (Jack O'Keefe)

Men's Division One South
GMIT Galway 2 (Kizito Eqwueme, Jimin Dooley) Mary Immaculate College 1 (Evan O'Grady)
Cork IT 1 (Stephen O'Leary) IT Carlow 'B' 3 (Aidan O'Donoghue 3)
Limerick IT 6 (Evan O'Connor 4, Keegan Park, Morgan Clancy) University of Limerick 'B' 2 (Breen Moriarty, Alan Whelan)

Men's Division Two Group A
Trinity College 'B' 1 (Declan Loy) Maynooth University 'C' 2 (Joseph McKinney, Cormac Brown)
National College of Ireland 1 (Ollie Hamzat) Colaiste Ide 0

Men's Division Two Group B
Ulster University 4 (Darren Hamilton 2, Oisin Roper, Darius Roohi) Northern Regional College 2 (Stewart Nixon 2)
Dublin IT 'B' 1 (Ethan Costello) IT Blanchardstown 'B' 2 (Daryl Henderson, Hafeez Bolarinwa)

Men's Division Two Group C
Athlone IT 'B' 2 (Aaron Reilly, Vincent Coupet) IT Carlow 'C' 4 (Tomiwa Badun 3, Kieran Hennessy)
NUI Galway 'B' 1 (Darragh Mulgannon) GTI Galway 5 (Aaron Molloy 2, Josh Quinlavin 2, Ronan Askari)

Men's Division Two Group D
University College Cork 'B' 4 (Michael Barry, Ire Olajitan, Aran Burns, Ciaran McGettigan) Cork IT 'B' 6 (Hamza Suleiman 3, Dylan Hayes 2, Tom Keating)
IT Tralee 6 (Shane Lowth 5, Pa McElligott) Limerick IT 'B' 1 (Eoghan Smith)

Men's Division Three Group A
Dundalk IT 'B' 2 (Conor Nicholson, Stephen Munson) Cavan Institute 1 (Abeola Bakare)
Drogheda Institute of FE 5 (Patrick O'Connell 2, Lee McGuinness, Joe Dunne, Paddy Usher) O'Fiaich Institute of FE 1 (Kevin McCormack)

Men's Division Three Group B
IADT Dun Laoghaire 2 (Ian Coone, Eoin Spencer) IT Tallaght 'B' 2 (Glen Davis, Junior Sanusi)
IT Blanchardstown 'C' 3 (Conor O'Sullivan 2, Jamie Hanley) Dublin IT 'C' 2 (Dwayne Farrell, Emmanuel Adoye)

Men's Division Three Group C
Carlow Institute of FE 2 (Robin Galbraith, Colm Hulton) Maynooth University 'D' 2 (Daire Crossan, Daymien Salbier)

Men's Division Three Group D
University College Cork 'C' 4 (Ben Shanahan 2, Leo Chung, Fergal O'Brien) Cork College of Commerce 2 (Dylan Courtney, Jordan Ahearne)
Waterford College of FE 5 (Regix Madix 2, Sean Roche, Evan Connor, Louis Halligan) Waterford IT 'C' 1 (Chris Anaga)

Men's Division Four Group A
Dublin Business School 'B' 3 (Hasan Sen 2, Ciaran Cornyn) Dunboyne Coll. of FE (Mani Nkencho 2, Ishmal Omotoso, James Keane, Cian Power)

Men's Division Four Group B
Dublin City University 'D' 9 (Stanislav Jolondcovschi 3, Darren Bonner 2, Finn Colfer, Campbell Boyd, Lee O'Connor, Sean O'Sullivan) Pearse College 4 (Wanda Tomose 2, Joelle Fobit 2)
Inchicore College 1 (Dean Moore) Rathmines College of FE 2 (Joel Bekombo, Mazen Agamy)

Men's Division Four Group C
IT Carlow 'D' 1 (Sean McNamara) St. Patrick's College, Carlow 1 (Adam Colton)
Colaiste Ide 'B' 0 Griffith College Dublin 2 (Thomas Ruhland, Alex Duff)

Women's Premier Division North
IT Sligo 0 Maynooth University 0

Women's Premier Division South
University of Limerick 1 (Sarah Ryan) NUI Galway 2 (Lisa Casserly 2)


Women's Division One Group B
IT Blanchardstown 7 (Niamh Molloy 2, Eleanor Ryan-Doyle 2, Shauna Fitzgerald, Natalia Campbell, Fiona Donnelly) Dublin IT 0
Letterkenny IT 3 North West Regional College

Women's Division One Group C
Mary Immaculate College 1 (Claire Gohery) GMIT Galway 3 (Anita Doherty 2, Avril Dalton)

« Go Back