wscai futsal regional finals this week

21 November 2010

Five regional finals will take place this week across the country.

The winners from each event will progress to the National Finals in 2011.

Womens Competition Dates and Venues:

Monday 22nd November - Venue; IT Sligo
 
IT Sligo 'A'     IT Sligo 'B' Round 1 11:00
AIT     GMIT 11:20
           
IT Sligo 'A'     NUIG Round 2 11:40
IT Sligo 'B'     AIT 12:00
           
IT Sligo 'A'     GMIT Round 3 12:20
IT Sligo 'B'     NUIG 12:40
Break - 13:00 to 13:20
IT Sligo 'A'     AIT Round 4 13:20
NUIG     GMIT 13:40
           
IT Sligo 'B'     GMIT Round 5 14:00
AIT     NUIG 14:20
           
           
2nd     1st Final 14:40

 

Monday 22nd November - Venue; DCU
 
DCU 'A'     DCU 'B' Round 1 13:00
DIT     Trinity 13:20
           
DCU 'A'     IT Blanchardstown Round 2 13:40
DCU 'B'     DIT 14:00
           
DCU 'A'     Trinity Round 3 14:20
DCU 'B'     IT Blanchardstown 14:40
Break - 15:00 to 15:20
DCU 'A'     DIT Round 4 15:20
IT Blanchardstown     Trinity 15:40
           
DCU 'B'     Trinity Round 5 16:00
DIT     IT Blanchardstown 16:20
           
           
2nd     1st Final 16:40

 

Monday 22nd November - Venue; UCD
 
Griffith College     UCD 'A' Round 1 10:00
UCD 'B'     Colaiste Ide 10:20
           
Griffith College     UCD 'B' Round 2 10:40
UCD 'A'     Colaiste Ide 11:00
           
Griffith College     Colaiste Ide Round 3 11:20
UCD 'A'     UCD 'B' 11:40
Break - 12:00 to 12:20
2nd Place     3rd Place SF 1 12:20
1st Place     4th Place SF 2 12:45
           
           
Winners SF1     Winners SF2 Final 13:10

 

Tuesday 23rd November - Venue; UCC
 
UCC     CIT Round 1 10:00
WIT     CCFE 10:20
           
UCC     WIT Round 2 10:40
CIT     CCFE 11:00
           
UCC     CCFE Round 3 11:20
CIT     WIT 11:40

 

Break - 12:00 to 12:20
2nd Place     3rd Place SF 1 12:20
1st Place     4th Place SF 2 12:45
           
           
Winners SF1     Winners SF2 Final 13:10

 

Wednesday24th November - Venue; Mary I
 
Mary I     UL 'A' Round 1 11:00
UL 'B'     IT Tralee 11:20
           
Mary I     UL 'B' Round 2 11:40
UL 'A'     IT Tralee 12:00
           
Mary I     IT Tralee Round 3 12:20
UL 'A'     UL 'B' 12:40
Break - 13:00 to 13:20
2nd Place     3rd Place SF 1 13:20
1st Place     4th Place SF 2 13:45
           
           
Winners SF1     Winners SF2 Final 14:10

 

Wednesday 24th November - Venue; NUI Maynooth
 
Carlow IT     NUIM Round 1 10:00
ITT Dublin     Inchicore 10:20
           
Carlow IT     ITT Dublin Round 2 10:40
NUIM     Inchicore 11:00
           
Carlow IT     Inchicore Round 3 11:20
NUIM     ITT Dublin 11:40

 

Break - 12:00 to 12:20
2nd Place     3rd Place SF 1 12:20
1st Place     4th Place SF 2 12:45
           
           
Winners SF1     Winners SF2 Final 13:10

 

« Go Back